Skuteč

Naše mateřská škola má 2 budovy. Na každé budově jsou 2 třídy.

Hlavní budova

• třída „Koťátka“
  • třída „Sluníčka“

Nová budova - přístavba

• třída „Broučci“
  • třída „Krtečci“

Koťátka

Paní učitelky

Stružinská Irena

Dostálová Věra

Vítáme vás ve třídě "Koťátek", kde si budeme společně hrát a prozkoumávat svět.

.

Co je potřeba mít ve školce :

• pevné přezůvky
  • náhradní oblečení
  • oblečení na pobyt venku - pohodlné, obyčejné oblečení, které si děti mohou ušpinit, pláštěnku, holínky

Pro spící děti - pyžamko ( každý týden si ho děti odnáší domů na vyprání ). Prosíme, aby děti měly své věci označené, nejlépe  značkou.

Sluníčko nám pěkně svítí do té naší školičky,

usmívá se, nakukuje na ty hodné dětičky.

Opravdu je všechno pravda, umíme si spolu hrát

a kdo tomu nechce věřit, ať se přijde podívat!

AKCE NA MĚSÍC ÚNOR:

9. února - divadelní představení "Dvanáct měsíčků", vybíráme 50,-Kč

16. února - návštěva Městské knihovny ve Skutči

Karneval - přesný termín upřesníme

TÉMA NA MĚSÍC ÚNOR:

• Huboval vrabčák na zimu
  • Čím budu, až vyrostu
  • Masopustní veselice

AKCE NA MĚSÍC LEDEN:

26. ledna - divadelní představení v MŠ ►

• Hrnečku vař
  • O zlaté rybce                           Vybíráme  60,- Kč
  • O Smolíčkovi

TÉMA NA MĚSÍC LEDEN:

• Co jsem dostal od Ježíška
  • My tři králové jdeme k vám
  • Rukavice, čepice, zahřejí nás nejvíce
  • Zimní radovánky a sporty

Vyprávěli jsme si o prožitých vánočních svátcích, děti malovaly, co dostaly pod stromeček a ještě jsme si zazpívali známé koledy. Děti si vyslechly vyprávění na téma "My tři králové jdeme k vám" a naučily se novou píseň. Také jsme si zahráli " Na módního návrháře", kde jsme si vyzkoušeli, jak se správně oblékat ma zimu. Počasí nám přálo, a tak jsme si postavili na zahradě sněhuláky a mohli jsme s kamarády bobovat. Umíme básničky, písničky a tanečky se zimní tématikou. Také nás navštívila paní knihovnice, která nám vyprávěla krásnou pohádku o vráně.

AKCE NA MĚSÍC PROSINEC:

6.12. - Adventní koncert v Kulturním klubu ve Skutči - od 10.00 hod. - vybíráme 20,-Kč

Srdečně vás zveme na vánoční besídku 12. prosince od 15. hod. v naší třídě.

Všichni se na vás těšíme!

TÉMA NA MĚSÍC PROSINEC:

• Čertíku, Bertíku
  • Mikuláš jde mezi nás
  • Vánoční čas

Měsíc prosinec je pro děti čas překvapení, radosti a tajemného očekávání. Všichni jsme se těšili na mikulášskou nadílku - navštívil nás Mikuláš, čerti a anděl. Zazpívali jsme si, zarecitovali a dokonce jsme si mohli i čertíky pohladit. Všechny děti dostaly kornout plný dobrot. Na vánoční besídku pro rodiče jsme nacvičovali pásmo básniček, koled a tanečků, pekli a zdobili jsme perníky a vyráběli přáníčka. Děti se těšily na strojení vánočního stromečku a když bylo vše připravené, sešli jsme se všichni v naší třídě a strávili jsme společně příjemné odpoledne. Na děti čekalo velké překvapení, pod vánočním stromečkem měly plno dárečků.

DĚKUJEME VŠEM RODIČŮM ZA VÁNOČNÍ CUKROVÍ, KTERÉ NÁM PŘIPRAVILI NA NAŠI VÁNOČNÍ BESÍDKU!

VÁŽENÍ RODIČE,

PŘEJEME VÁM A VAŠÍ RATOLESTI KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ, RADOST, HODNĚ LÁSKY, ŠTĚSTÍ A PEVNÉ ZDRAVÍ!

BUDEMEME SE TĚŠIT NA SETKÁNÍ S VÁMI V NOVÉM ROCE 2023.

AKCE NA MĚSÍC LISTOPAD:

15. 11. Pohádka v naší MŠ - " O vytrvalém princi ", vybíráme  50,- Kč

TÉMA NA MĚSÍC  LISTOPAD:

• Hurá děti, dráček letí
  • Dešťové kapičky, mají své barvičky
  • Když kamarád stůně
  • Ježek a jeho kamarádi

Vyprávěli jsme si, co nám přináší podzim - fouká vítr, příroda i počasí se mění. Děti si vyrobily z papíru draka, kterého si dozdobily, naučily se prostorové pojmy - dole, nahoře, pod, nad.., správně pojmenovávaly počasí a jevy s ním spojené.                        Na interaktivní tabuli jsme si ukázali koloběh vody v přírodě, dělali pokusy s vodou a malovali jsme duhu. Víme, jak pečovat o své zdraví - hráli jsme si " Na lékaře" a vařili bylinkový čaj.  Děti se seznámily se životem ježka, kterého si vymodelovaly a vyrobily z papíru, poté ho "uložily" k zimnímu spánku. Zpívali jsme, tančili a umíme nové básničky a písničky.

TÉMA NA MĚSÍC ŘÍJEN :

• Děda řepu zasadil
  • Čas jablíčkové vůně
  • Na návštěvě v lese
  • Strašidel se nebojíme

Pozorovali jsme změny počasí, procvičovali grafomotoriku a hráli si při výtvarných činnostech s barvami. Děti se naučily nové písně a říkanky, poznávaly ovoce a zeleninu spojenou s ochutnávkou a vlastním pečením jablečného závinu - ten se nám opravdu vydařil a všichni jsme si na něm náramně pochutnali. Také jsme si vyprávěli o životě v lese, o zvířátkách, poslechli jsme si pohádku " Boudo budko", naučili jsme se píseň o houbách a vyrobili jsme si houbu muchomůrku, o které již víme, že je to houba jedovatá. V týdnu, který nesl název " Strašidel se nebojíme", jsme vyrábělli halloveenské klobouky a strašidla. Také jme vydlabali dýni a vyzdobili si jí naši šatnu.

TÉMA NA MĚSÍC ZÁŘÍ :

• Ahoj kamarádi
  • Hrajeme si spolu
  • ,, A já sám.... "

Postupně jsme se seznamovali s novým prostředím, kamarády a poznávali nové hračky. Víme, jak se naši kamarádi jmenují, pamatujeme si svoji značku a umíme se orientovat v naší školce a na školní zahradě. Naučili jsme se základní hygienická pravidla, nedělá nám již problém sebeobsluha při stolování. Učíme se respektovat potřeby druhých, půjčovat si hračky, spolupracovat a být k sobě ohleduplní. Naučili jsme se nové písničky a říkanky, řešili úkoly na pracovních listech a hlavně - ,,HRAJEME SI SPOLU"

Povinná publicitaosvedceni_mrkvickavíce zde