Skuteč

Naše mateřská škola má 2 budovy. Na každé budově jsou 2 třídy.

Hlavní budova

• třída „Koťátka“
  • třída „Sluníčka“

Nová budova - přístavba

• třída „Broučci“
  • třída „Krtečci“

Koťátka

Paní učitelky

• Stružinská Irenatřídní učitelka
  • Dostálová Věra

Vítáme vás ve třídě "Koťátek", kde si budeme společně hrát a prozkoumávat svět.

.

ZÁŘÍ 2021

RANNÍ POZDRAV

Za ruce se držíme,

vedle sebe sedíme.

Popřejem si hezký den,

ať je každý spokojen.

Ať se máme všichni rádi,

vždyť jsme přece kamarádi!

" U KOŤÁTEK VE ŠKOLCE"

• Těšíme se do školky
  • Třída plná kamarádů
  • " A já sám..."

Děti si zvykají na nové prostředí, na kamarády a začínají se osamostatňovat. V těchto týdnech jsme se zaměřili na poznávání nového prostředí, kde si děti hrají, učí se poznávat svou značku a znát pravidla sebeobsluhy a hygieny. Děti si hrály s kamarády v hracích koutcích, kreslily a vystřihovaly. Také jsme si všichni zazpívali známé písně a procvičili tělo i při pobytu venku na průlezkách anebo při sportovních hrách.

ŘÍJEN

• Změny v přírodě
  • Na poli
  • Na návštěvě v lese
  • Na té naší zahrádce
  • Halloween

Venku jsme pozorovali, jak se mění počasí, osvojovali jsme si elementární poznatky  o podzimu, sklizni ovoce a zeleniny a jeho využití. Děti si vše ochutnaly a připravily si krásnou podzimní výstavku. Také se naučily nové písně i říkanku o podzimu, modelovaly jablíčka a hrušky, procvičovaly si barvy, zpívaly a tančily mazurku "Měla babka čtyři jabka". Na halloween jsme si vyprávěli " strašidelné povídky ", vydlabali dýni a vyzdobili si  naši třídu a šatnu.

Připomímáme - ve čtvrtek 25. 11. 2021 beseda s paní knihovnicí, přinést vypracovaný pracovní list č. 2, případně i č. 1.

„PODZIMNÍ ČAROVÁNÍ“

• Hurá děti, dráček letí
  • Dešťové kapičky, mají své barvičky
  • Když kamarád stůně
  • Ježek a jeho kamarád

"Vyletěl si pyšný drak, vyletěl si do oblak..." - to je písnička, kterou se děti naučily  a zpívaly ji také při výrobě papírového draka, kterého si vymalovaly a ozdobily. Naučily se základní prostorové pojmy - nahoře, dole, pod, před, vysoko, nízko. Hrály si na draka a procvičovaly si při kreslení uvolnění ruky. Naučily se veslé říkanky a při zpěvu hrály na hudební nástroje. Také se děti seznámily s ježkem, jak vypadá a kde bydlí.  Ježka vyráběly z modelíny, z papíru a naučily se o něm básničku. Všechny děti již vědí, kam ježek chodí v zimě spát, a tak i toho našeho ježečka jsme všichni šli uspat k nám na zahradu do listí.

.

PŘINESTE SI, PROSÍM, RULIČKU OD PAPÍROVÝCH UTĚREK  A HRST VATY. BUDEME VYRÁBĚT MIKULÁŠE!