Poršova Skuteč

Plošné uzavření mateřských škol od 1. 3. 2021.

Vnitřní řád ŠJ

Školní jídelna se řídí vyhláškou „ O školním stravování č. 107/2005 Sb., vyhl.84/2005-záv.strav. a hygienickými předpisy – vyhláška 137/2004, vyhl. č. 108/2001, nař. 852/2004 a vyhl. č. 602/2006.

Stravné

Stravné se platí v určený den v hotovosti v kanceláři vedoucí školní jídelny, případně lze domluvit placení z bank. účtu. Den vybírání peněz je předem ohlášen a částka upřesněna. V případě placení z bank. účtu bude dítěti přidělen variabilní symbol (pořadové číslo ze školní jídelny). V první polovině září je třeba uhradit mimořádnou platbu za stravné na měsíc září. Každá další platba proběhne k 15. dni v měsíci. Platba za stravné musí proběhnout vždy předem na budoucí měsíc. Přeplatky budou vráceny na konci školního roku na váš účet. Zákonní zástupci mají povinnost stravování zaplatit včas.

Výše stravného

Strávníci   3-6 let platba

• přesnídávka: 9,-
  • oběd: 18,-
  • svačina: 7,-
  • celkem: 34,- (včetně nápojů)

Strávnící 7 let platba

• přesnídávka: 9,--
  • oběd: 19,-
  • svačina:  7,-
  • celkem: 35,- (včetně nápojů)

Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku, ve kterém dosahují uvedeného věku, to je od 1. 9. do 31. 8. vyhl. č. 107/2005.

Úhrada bez odpoledních svačin se týká pouze dětí, které chodí celý měsíc po obědě, nebo si pevně určí stanovené dny, a tato skutečnost byla nahlášena v předchozím měsíci třídní učitelce.

Zaměstnanci MŠ mají nárok na jedno hlavní jídlo v kalendářním dni, pokud strávník vykonává práci pro organizaci alespoň 3 hodiny v daném kalendářním dni v místě výkonu práce sjednaném v pracovní smlouvě. Výše finančního normativu je stanovena na 26,-- Kč.

Výdej stravy pro strávníky Mateřské školy, Skuteč, Poršova ulice 240, okres Chrudim

• přesnídávka: 8.30 hod
  • oběd: 11.30 hod
  • svačina: 14.00 hod
  • pitný režim je po celý den zajištěn (čaj, ovocný nápoj, voda z vlastní úpravny AQUELL)

Výdej stravy do jídlonosiče

Výdej stravy do jídlonosičů v první den omluvené nepřítomnosti je možné odebrat pouze od 11.30 hod do 12.30 hod.

Vyučtování stravného za školní rok

K vyúčtování stravného dochází nejpozději k poslednímu dni v měsíci srpnu (týká se ukončení docházky v MŠ), ostatní přeplatky se automaticky převádí na další školní rok.

Příjem odhlášek a přihlášek

Rodiče každý rok musí dítě přihlásit ke stravování u vedoucí školní jídelny.

Nepřítomnost dítěte je třeba nahlásit prostřednictvím paní učitelky nejpozději do 6.30 hod. V době nemoci je povinností rodičů obědy odhlásit. Nárok na odebrání stravy za úplatu ve výši finančního normativu má strávník pouze v případě přítomnosti v MŠ a první den omluvené nepřítomnosti (oběd je možné odebrat do jídlonosiče). V ostatní dny na stravování nemá nárok.

Paní učitelka každý den nahlásí počet dětí vedoucí kuchyně. Ukončení stravování je třeba nahlásit ihned vedoucí školní jídelny.

Jídelní lístek a ostatní informace jsou vyvěšeny na nástěnce při vstupu do MŠ. Sestavování jídelníčku se řídí zásadami zdravé výživy, výživovými normami a spotřebním košem vybraných potravin dle odst. 2 přílohy k vyhlášce č. 107/2005 Sb.

V době dopoledních výletů, dostanou děti svačinku s sebou.

Na základě vyhl. č. 137/2004 Sb., je nutné konzumovat jídlo okamžitě po jeho vydání. Je nepřípustné jídlo dále skladovat (nelze nechávat v lednici, ve vlastních nádobách, apod).

Z toho vyplývá přísný zákaz odnášení jídla z MŠ!

Po dohodě rodičů s vedením MŠ a ŠJ je možné individuální řešení dietetického problému dle vyhlášky 17/2015 Sb. Dozorující učitel zodpovídá za podání náhradního pokrmu.

Dotazy a připomínky k provozu jídelny přijímá P. Myšková (vedoucí školní jídelny).

Tento předpis nahrazuje vnitřní předpis č. 6/2018.

Aktualizace k 1. 12. 2020 z důvodu sloučení budov pod jednu adresu.

Iveta Hrubá
ředitelka MŠ