Skuteč

Vítejte na webových stránkách MŠ Poršova Skuteč

Vážení návštěvníci, milí rodiče a přátelé školy,

vítáme Vás na webových stránkách naší mateřské školy. Záměrem tohoto webu je zprostředkovat Vám co nejvíce informací. Najdete zde informace o provozu školky, fotografie z různých akcí, jídelní lístek, ukázky výtvorů našich dětí, ale i informace z aktuálního dění ve školce.

Charakteristika MŠ

Charakteristika MŠNaše mateřská škola sídlí ve dvou patrových budovách. V hlavní původní budově k tomuto účelu postavené a od listopadu 2020 v nově postavené budově. Obě budovy jsou vzájemně spojené spojovacím tunelem v suterénu, který slouží převážně pro přepravu jídla z kuchyně do výdejny na nové budově. Druhý spojovací tunel v  přízemí využívá personál školy. Svým položením je škola poměrně blízko centra města, ale zároveň v jeho okrajové části. Budovy obklopuje rozsáhlá školní zahrada, zahrádkářská kolonie a areál sportovišť Města Skutče, takže máme přírodu na ,,dosah ruky“.

Celková kapacita školy je 106 dětí. V hlavní budově školy jsou umístěné dvě třídy s celkovou kapacitou pro 50 dětí a herna s lehárnou. V přízemí jsou prostory školní kuchyně. V nově otevřené budově jsou také dvě třídy s celkovou kapacitou 56 dětí, lehárny a výdejna jídla, které dovážíme z hlavní budovy. Ve výdejně se připravuje pitný režim, dokončují se svačiny a porcují obědy pro děti i zaměstnance školy.

V létě roku 2014 proběhla plánovaná kompletní rekonstrukce hlavní budovy naší MŠ. V první etapě došlo k demolici tzv. přístavby, která se ji delší dobu nepoužívala. Po odklizení sutin z demolice následovalo odbagrování zeminy až k základům budovy, její postupné podřezání a položení izolace kolem obvodových zdí budovy. Současně probíhala celková rekonstrukce školní jídelny, výměna topné soustavy včetně kotlů, vzduchotechniky a radiátorů. Vyměnila se také okna v suterénu a na chodbách budovy, včetně vstupní verandy a všech venkovních dveří. Po zbourání přístavby se musela přistavět nová úklidová místnost s výlevkou. Vymalováním všech vnitřních prostor a zateplením celé budovy dostala škola novou „tvář“.

V červenci 2019 začaly první stavební práce na nové budově. Do zimy byla hrubá stavba pod střechou. Od jara 2020 pokračovaly stavební práce na celé budově a v listopadu 2020 jsme se mohli stěhovat do nové, moderní, bezbariérové budovy. Budovy, která nám byla postavena přímo na míru dle našich potřeb. V každém ze dvou pater je prostorná třída, oddělená mobilní stěnou od lehárny. V přízemí je třída pro nejmladší děti. Velké francouzské dveře nám dávají možnost v letních měsících využívat celodenně přilehlou terasu s markýzou, na kterou navazuje přilehlá školní zahrada. Třída předškoláků v prvním patře se zase může pochlubit zcela funkční dětskou kuchyňkou.

Výchovně vzdělávací proces probíhá na základě Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, nabízíme kvalitní standardní i nadstandardní péči o všechny děti naší školy (kulturní akce, akce pro rodiče a děti, plavecký kurz, výlety, exkurze, společné akce se ZŠ…). Smyslové vnímání světa jako základ veškerého přirozeného poznávání je základem výchovného působení. Pozornost věnujeme prevenci vadné výslovnosti zařazováním jazykových chvilek, rozvíjením komunikačních dovedností dětí. Zažitou tradicí školy je úzká spolupráce se základními školami, s pediatry, pedagogicko-psychologickou poradnou, SPC.

Snahou naší školy je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb, rozvíjet péči o děti se speciálními vzdělávacími potřebami, děti nadané a děti od dvou do tří let.

Digitalizace

Povinná publicita