Poršova Skuteč

Plošné uzavření mateřských škol od 1. 3. 2021.

Informace k návratu dětí do MŠ od 12. 4. 2021 do odvolání

Informace pro rodiče a zákonné zástupce

Vážení rodiče,

na základě informací (vydaných Ministerstvem zdravotnictví a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy) ohledně návratu dětí do mateřských škol zjišťujeme účast dětí na prezenční výuce (děti budou přítomny v mateřské škole). Opatření zde MO_MZ_opatreni_ve_skolach_s_1._fazi_rozvolneni__dne_12._4._2021_do_odvol.._.pdf (326.34 kB)

Jedná se o:

1) děti v posledním ročníku předškolního vzdělávání (předškoláci),

2) děti, jejichž zákonní zástupci jsou:

• zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb
  • pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělávání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo
  • pedagogickými pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,
  • zaměstnanci bezpečnostních sborů,
  • příslušníci ozbrojených sil,
  • zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,
  • zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
  • zaměstnanci Úřadu práce České republiky,
  • zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,
  • zaměstnanci Finanční správy České republiky.

Příslušnost k vybraným profesím zákonný zástupce doloží škole potvrzením zaměstnavatele.

Mimořádná opatření omezují provoz ve školách a umožňují osobní přítomnost na vzdělávání ve skupinách při maximálním počtu 15 dětí.

Pro děti v mateřských školách je povolen pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest.

Přítomnost na prezenční výuce bude podmíněna účastí na testování. Preventivní antigenní testování testem Lepu Rapid (stěrem z nosu) se bude provádět s frekvencí dvakrát týdně s tím, že první test se provede první den osobní přítomnosti dítěte ve škole v týdnu a mezi jednotlivými termíny testování v jednom týdnu jsou minimálně 2 a maximálně 3 pracovní dny.

Testování dětí z obou budov bude probíhat v přízemí nové budovy, a to bezprostředně po příchodu dětí do školy. Odběr může provádět zákonný zástupce za dozoru dohlížející osoby.

Po samotném testování dítě se zákonným zástupcem neprodleně opustí testovací místnost a vyčká 15 minut ve venkovních prostorách na výsledek testu.

• Pokud je výsledek negativní, je dítěti umožněna účast na prezenční výuce.
  • Pokud je výsledek pozitivní, je zákonný zástupce poučen o nutných opatřeních během návratu domů a bez zbytečného odkladu opouští i s dítětem školu. Zároveň obdrží potvrzení o pozitivní výsledku antigenního testu pro svého dětského lékaře.
  • Pokud je výsledek nečitelný/chybný, je testování opakováno.

Velmi prosíme zákonné zástupce dětí, aby nahlásili třídním učitelkám účast jejich dítěte na prezenční výuce v MŠ, a to nejpozději do 9. 4. 2021 do 10:00 hodin. Případně zaslali zprávu, že budou pokračovat v distančním vzdělávání (předškoláci).

Pokud dítě nastoupí v jiném termínu (než 12. 4. 2021), žádáme rodiče, aby tuto skutečnost nahlásili MŠ nejpozději den před nástupem dítěte do MŠ.

Broučci - prazanova.radka@msporsova.cz

Krtečci - zoulikova.radka@msporsova.cz

Sluníčka - prazanova.petra@msporsova.cz

Koťátka - struzinska.irena@msporsova.cz

Případně: ms.porsova@c-box.cz

Všechna nařízená mimořádná opatření jsou dostupná na: www.msporsova.cz - O škole - Úřední deska – Řády.

Děkujeme za pochopení a trpělivost během těchto mimořádných opatření.

MO_MZ_opatreni_ve_skolach_s_1._fazi_rozvolneni__dne_12._4._2021_do_odvol.._.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 326,34 kB