Po 07142128

učitelky: Stružinská Irena

Řezníčková Michaela

asistent pedagoga: Romana Oplištilová

Koťátka jsou krásná, hravá, šikovná, obratná i mazlivá. A naše děti? Jsou krásné, hravé, šikovné..., jsou to naše koťátka, která poznávají okolní svět a učí se v něm spolu žít.

Tento školní rok má náš třídní vzdělávací plán název:

„MÁM RÁD SEBE, TEBE, VÁS, VŠECHNO, CO JE KOLEM NÁS…“

Kotě chytá klubíčko,
   jde mu to jen maličko,
   uč se moje koťátko,
   poznáš všechno za krátko.

2. – 6. září

Těšíme se do školky

Tento týden jsme poznávali prostředí naší MŠ, nové kamarády... Každé ráno jsme se přivítali a v komunitním kruhu formou hry s míčkem poznávali jména svých nových kamarádů. Postupně jsme využívali pro hry naše hrací koutky a seznamovali jsme se s pravidly slušného chování. Při pobytu na naší školní zahradě si děti užívaly různé námětové hry.

9. – 20. září

Poznáváme nové kamarády

S dětmi jsme si vyprávěli o svých kamarádech doma a nových kamarádech ve školce. V komunitním kruhu si děti vyslechly vyprávění „Trpaslíci“. Děti se již znají vlastním jménem navzájem a při hře s míčem „Na jména“ jsme si užili spoustu legrace. Umíme si zazpívat pro radost a zatančit některé tanečky. Při pobytu venku si děti tvořily z písku anebo využívaly různé průlezky a skluzavky na naší zahradě.

23. – 27. září

Víme, kde spíme a kde jíme

S dětmi jsme si hráli různé námětové hry „Na školu“, „Na lékaře“, děti si rozvíjely představivost. Z papíru jsme si složili domeček, který si děti nabarvily. Vyprávěli jsme si kde se jí, kde se spí (lehárna)... Děti tak pochopily posloupnost každodenních činností, používali jsme při tom obrázky „Co děláme celý den“.

30. září – 4. října

„Změny v přírodě“

Hlavním tématem tohoto týdne byla příroda. Při pobytu venku jsme měli možnost pozorovat i změny podzimního počasí. Sbírali jsme přírodniny – listy a kaštany, z kterých jsme tvořili. Také nás navštívila zvířátka. Počasí jsme pozorovali i z naší třídy „Co se děje za okny“ – prší, fouká vítr, je zima nebo teplo a uměli jsme pojmenovat, jaké emoce v nás různé počasí vyvolává. Na závěr týdne jsme si rozfoukáváním barevné tuše a obtisky listů vyrobili vílu Podzimku.

7. – 11. října

„Na poli“

Děti si přinesly do školky různou zeleninu, o které jsme si vyprávěli kde roste a k čemu se používá. O zelenině jsme si také četli pohádky a zpívali veselé písničky. Vyráběli jsme z různých přírodnin „Podzimníčky“, kterými jsme si vyzdobili chodbu naší školky. Naučili jsme se novou pohybovou hru, tancovali a také plnili různé úkoly na iteraktivní tabuli. Pohádku „O veliké řepě“ si děti zahrály a také namalovaly. Na závěr „Zeleninového týdne“ jsme si připravili zeleninovou mísu a na naše zdravé dobroty pozvali kamarády i paní učitelky ze třídy Sluníček.

14. – 18. října

Na návštěvě v lese

Prosil hříbek muchomůrku,
ať si s ním prý zatančí,
že ji vezme na mazurku,
při písničce skřivánčí.

Naučili jsme se novou básničku, kterou jsme si i zazpívali a zatančili. Dětem se taneček mazurka velmi líbí. Houby z básničky si děti vyráběli z papíru. Naučili se také novou pohybovou hru, povídali jsme si o „Kouzelných houbách“, kam nás zavedla pohádka o kouzelné babičce. V pohádce jsme se seznámili s jedovatou muchomůrkou a již víme, že se sbíráním hub to není jednoduché. Děti vyprávěly své zážitky z houbaření se svými rodiči. Houbičky jsme si také namalovali a vystřihovali.

Články a fotogalerie