Po 03101724
Ne0209162330

Sluníčková třída

ŠKOLNÍ ROK 2018-2019

Sluníčková třída - „Sluníčka“

PLÁNOVANÉ KULTURNÍ AKCE NA MĚSÍC ŘÍJEN

4. října v 8:00 „FOTOGRAFOVÁNÍ PODZIM“ (není povinné)

5. října v 10:00 POHÁDKA V MŠ – „DĚDA LISTNÁČ A SKŘÍTEK KVÍTEK“ – vybíráme Kč 45,-

x. října „MAGIC SHOW MR. RENO“ – vybíráme Kč 50,- (termín i čas bude upřesněn)

18. října v 8:00 „FOTOGRAFOVÁNÍ ZIMA“ (není povinné)

25. října v 10:00 DIVADLO V MŠ – „MYŠÁK PIŠTA“ – vybíráme Kč 50,-

MÍSTO,  KDE BYDLÍM 17. 9. – 21. 9. 2017

ÚT - muzikál v Hlinsku

Moc prosíme rodiče, aby dovedli své děti kolem 7 hodiny, abychom se v klidu stihli nasvačit a připravit k odjezdu. Na muzikál pojedou děti ve věku od 4 let. Děti mladší budou zůstávat v MŠ, mají připravený program. Prosíme o společenské oblečení (ne tepláčky), stačí obyčejné kalhoty, rifle apod. Pití a malou svačinkou bereme ze školky s sebou. Muzikál je hrazený z příspěvků SRPŠ.

KAMARÁDI 10. 9. – 14. 9. 2018

Poznáváme základy slušného chování ve společenství třídy pomocí pravidel. Uvědomujeme si svoji osobnost se svými právy, s přiznáním stejných práv svým kamarádům. Učíme se spolupracovat s ostatními dětmi i dospělými ve třídě, s důvěrou se na ně obracet s prosbou o pomoc. Učíme se vyjadřovat svoje pocity a potřeby, vnímat přání a potřeby druhých, zejména mladších a umět nabídnout pomoc. U dětí probouzíme zájem o přátelství s ostatními dětmi. A hlavně, aby věděly, že se mohou bránit „násilí“ druhého člověka.

Velká pochvala patří všem dětem, těm nejmenším - u kterých adaptace probíhala téměř bez obtíží, i těm starším - ochotně pomáhají mladším. Samozřejmě i rodičům, kteří nám s adaptací bezvadně pomáhají.

PÁ - první hodina angličtiny pro předškoláky v ZŠ Komenského (naučit se básničku).

NAŠE ŠKOLIČKA 3. 9. – 7. 9. 2018

Seznamujeme se s bezpečným pobytem v MŠ. Snažíme se vytvořit pro děti radostný pobyt ve školce, umožnit nově příchozím dětem pozitivní adaptaci na jejich zařazení do kolektivu. Učíme se bezpečně orientovat v prostředí třídy, celé školy. Postupně mít povědomí o uložení hraček a ostatních pomůcek ve třídě. Zvládat jednoduchou sebeobsluhu s hygienickými návyky ve třídě. Opakovali jsme říkadla a písně, naučili se nové písně, pohybové hry.

VÍTÁME VÁS V NAŠÍ TŘÍDĚ

Paní učitelky: